Fixtures and Results 2014

League fixtures in bold; home fixtures in red. For latest results and tables, see the DCCL website.

Seniors

1st XI

2nd XI

Sat 19 Apr Old Glossop (h)
Won: 20–2
Old Glossop (a)
Lost: 20–2
Sat 26 Apr Tintwistle (a)
Won: 7–17
Tintwistle (h)
Won: 19–6
Sat 03 May Broadbottom (h)
Won: 20–7
Broadbottom (a)
Lost: 20–2
Sun 04 May Hazel Grove (h)
Bissenden Cup R1: Won
Hazel Grove (a)
Hawke Trophy R1: Won
Sat 10 May Compstall (a)
No result: 12–11
New Mills (h)
No result: 7–7
Sat 17 May Mottram (h)
Won: 19–7
Mottram (a)
Lost: 18–4
Sat 24 May Dinting (a)
No result: 7–7
Dinting (h)
No result: 7–7
Sat 31 May Hawk Green (h)
Lost: 5–20
Hawk Green (a)
Lost: 19–8
Sat 07 Jun Birch Vale (a)
No result: 7–7
Hadfield (h)
No result: 7–7
Sun 08 Jun Buxton (a)
Bissenden Cup R2: Won
Old Glossop (h)
Hawke Trophy R2: Lost
Sat 14 Jun Whaley Bridge (h)
Won: 19–2
Charlesworth (a)
Won: 2–20
Sat 21 Jun Woodley (a)
Lost: 19–8
Woodley (h)
Lost: 9–20
Sat 28 Jun Dove Holes (h)
Won: 19–7
Dove Holes (a)
Won: 7–18
Sun 29 Jun Compstall (a)
Bissenden Cup R3: Won
Sat 05 Jul Old Glossop (a)
Won: 7–20
Old Glossop (h)
Lost: 6–19
Sat 12 Jul Tintwistle (h)
Won: 20–6
Tintwistle (a)
Won: 18–3
Sat 19 Jul Broadbottom (a)
No result: 7–7
Broadbottom (h)
No result: 7–7
Sun 20 Jul Dinting (h)
Bissenden Cup SF
Lost by 1 run
Sat 26 Jul Compstall (h)
Umpires: D Roscoe, S Draper
New Mills (a)
Sat 02 Aug Mottram (a)
Mottram (h)
Umpires: M Cooper, S Whitchurch
Sat 09 Aug Dinting (h)
Umpires: M Brown, J Northover
Dinting (a)
Sat 16 Aug Hawk Green (a)
Hawk Green (h)
Umpires: S Bowden, A Potts
Sat 23 Aug Birch Vale (h)
Hadfield (a)
Sat 30 Aug 1.00pm Whaley Bridge (a)
Charlesworth (h)
Sat 06 Sep 1.00pm Woodley (h)
Woodley (a)
Sat 13 Sep 12.30pm Dove Holes (a)
Dove Holes (h)

Ladies

Sun 04 May Sawley & Spondon (h)
Sun 11 May Ockbrook & Borrowash (a)
Sun 25 May Lullington Park (h)
Sun 01 June Denby (a)
Sun 08 June Sheffield Transport (h)
Sun 15 June Sawley & Spondon (a)
Sun 22 June Ockbrook & Borrowash (h)
Sun 06 July Lullington Park (a)
Sun 13 July Denby (h)
Sun 20 July Sheffield Transport (a)

3rd XI

Wed 25 June (6.30pm) Hope Valley (h)
Won
Wed 2 July (6.30pm) Gnomads (h)
TBC Peroni Cup (h)

Juniors

U17

Mon 12 May Buxworth (h)
Mon 26 May Chapel (a)
Thu 05 June Compstall Cup R2
Mon 09 June Whaley Bridge (h)
Mon 23 June Dove Holes (h)
Thu 26 June Compstall Cup R3
Mon 07 July Buxton (a)
Thu 17 July Compstall Cup SF
Mon 21 July Birch Vale (a)
Sun 03 August Finals Day (Hollingworth)
Sun 31 August Compstall Cup Final

U15

Mon 21 April Whaley Bridge (h)
Mon 05 May Birch Vale (a)
Mon 19 May Buxton (a)
Mon 02 June Dove Holes (h)
Mon 16 June Buxworth (a)
Mon 30 June Chapel (h)
Sun 27 July Finals Day (Dinting)

U13

Wed 23 April Buxworth (a)
Wed 30 April Buxton (a)
Wed 07 May Whaley Bridge (a)
Wed 14 May New Mills (h)
Wed 21 May Hazel Grove (a)
Wed 28 May Birch Vale (a)
Wed 04 June Hawk Green (h)
Wed 11 June Dove Holes (a)
Wed 18 June Chapel (h)
Sun 13 July Finals Day (Whaley Bridge)

U11

Sun 27 April Buxworth (a)
Sun 04 May Buxton (h)
Sun 11 May Whaley Bridge (a)
Sun 18 May New Mills (h)
Sun 25 May Hazel Grove (a)
Sun 01 June Birch Vale (a)
Sun 08 June Hawk Green (h)
Sun 15 June Dove Holes (a)
Sun 22 June Chapel (h)
Sun 20 July Finals Day (Hawk Green)

2013 fixtures